Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

gancho | apríl 24, 2018

Scroll to top

Top

O nás

Príbeh gancha sa začal v auguste 2012. Tango je spoločenský fenomén, ktorý spája ľudí na celom svete. Tango sa o nás zaháklo a my sme sa zahákli jeden o druhého, takže názov je jednoducho “gancho” (“zaháknutie”, “hák” v španielčine).

Gancho vychádza mesačne. Je úplne zadarmo a rozposielame ho e-mailom. Vychádza v anglickom a slovenskom jazyku.

Gancho je e-časopis o tangu, ktorý sa snaží tango zachytiť všetkými zmyslami vo všetkých oblastiach, ako napr. v hudbe, tanci, móde, obuvi, udalostí, kníh, vtipov, skúseností, cestovaní atď. Obohacujú ho ľudia, ktorí do neho a pre neho píšu, poskytujú rozhovory a zdieľajú s nami všetkými ich tangový život.

Milujeme tango!

Lucia Hazir

Lucia

Narodila som sa v Bratislave, na Slovensku. Od druhého stupňa základnej školy som tancovala spoločenské tance. Tento koníček išiel bokom, keď sa blížili maturitné skúšky, nakoľko som študovala v Rakúsku a nestíhala to skĺbiť. Keď som sa vrátila do Bratislavy a trochu sa usadila, zistila som, že mi tanec neskutočne chýba! Rozhodla som sa nájsť si nejakú tanečnú a prekvapivo som skončila pri argentínskom tangu. Stretla som Deniza a po prvej spoločnej lekcii sme sa vydali na túto spoločnú cestu, ktorá nás viedla ku ganchu, prvému e-časopisu o tangu, neskôr k otvoreniu vlastného štúdia, kde učíme tango a snažíme sa rozširovať a obohacovať tangovú komunitu v Bratislave a na Slovensku.

S Denizom sme sa zosobášili, žijeme v Bratislave, prevádzkujeme naše štúdio a spolu s našimi skvelými priateľmi vďaka ganchu obohacujeme tangovú komunitu na celom svete o informácie a osobné príbehy tanguerov a o mnoho viac.

Som prekladateľka a tlmočníčka slovenského, nemeckého, anglického a talianskeho jazyka na voľnej nohe. Články do gancha z angličtiny prekladám ja

Lucia-Deniz

Deniz Hazir

Denizko

Narodil som sa v Turecku, v roku 1977. Momentálne žijem v Bratislave, na Slovensku a milujem to tu. Tango som začal počúvať už dávno (vďaka otcovým platniam, ktoré sme mali doma, keď som bol dieťa), a v roku 2009 ma tango opäť našlo v Bratislave. Vydal som sa na životnú cestu s Luciou a užívam si spoločenské a kultúrne aspekty tanga ako zdieľanie, komunikáciu a spojenie. V auguste 2012 sme spolu s Luciou založili gancho, e-časopis, platformu pre zdieľanie tanga s mnohými ľuďmi. Teraz je gancho väčšou rodinou, ktorú si vážim a mám ju rád. Milujeme tango. <3

Okrem časopisu gancho sa spolu s Luciou snažíme šíriť lásku k tangu v Bratislave a na Slovensku prostredníctvom TangoVidaTango je život, život tango.

Takisto rád fotím a fotky zdieľam na svojom photo-blogu.

Vyštudoval som strojné inžinierstvo a pracujem v súkromnej spoločnosti ako nákupca. Som ženatý (hádajte s kým).

deniz

Andrei Baican

Andrei-Baican

Andrei žije v Bukurešti a je hrdý na dynamiku tangovej komunity v Rumunsku. Pracuje v bankovom sektore, a jeho vášňou je webový dizajn, grafický dizajn, video editing, karikatúry a komiksy a miluje argentínske tango. Tu je zoznam toho, vďaka čomu je živý:

  • com, zakladateľ Stuudio5 Web Design – jeho vlastné štúdio pre webový a grafický dizajn a video editing;
  • ro, spoluzakladateľ Casa de Tango Bucharest – miestna škola tanga a klub;
  • com, spoluzakladateľ Tangomeet – on-line škola tanga Sebastiana Arceho a Mariany Montes;
  • ro, vedúci divízie zdravotníctva v rámci banky Banca Transilvania;
  • Chica’s Journal, autor komiksovej série Chica’s.

 

Corina Raduta

corina

Narodila som sa v Brašove, v srdci Rumunska a teraz žijem v Bukurešti. S tangom som sa po prvý krát stretla počas detstva, keď sa ma môj starý otec, ktorý chodieval na hodiny spoločenských tancov, snažil okrem spoločenského správania, správneho stolovania snažil učiť tango a valčík. A potom som ho zabudla…

Tango som znovu stretla, v jeho argentínskej forme, v roku 2007. Odvtedy tento svet žijem vo všetkých jeho podobách, ktorými m a môže prekvapiť. Táto skúsenosť sa neustále mení a odmeňuje ma. Mojím zámerom je dotknúť sa toľkých životov, koľkých sa len dá prostredníctvom tanga dotknúť, lebo tango samé je životnou skúsenosťou.

Študovala som s mnohými medzinárodnými majstrami (Carlos y Rosa Perez, Ronen Khayat & Maya Schwartz, Ezequiel Paludi & Geraldine Rojas, Rodrigo Fonti & Solange Capperon atď).Považujem sa za stálu študentku, ale z toho, čo som sa naučila, som niečo odovzdala prostredníctvom učenia (1 rok v štúdiu Tango Nada Mas Brašov, 2 roky vlastného projektu tangovej školy Escuela Principal de Tango, Bukurešť a niekoľko krát aj v zahraničí, vo Varne a v Sofii).

Mala som príležitosť naučiť sa niečo o tangovej hudbe a DJovaní od Marcela Rojasa – 3. najlepšieho tangového DJa na svete a oficiálne uznaného tangového DJa v Buenos Aires. DJovanie je ďalšia forma, ktorú som si vybrala na vyjadrenie vlastného tanga.

Od roku 2010 píšem eseje v súvislosti s tangom a články o tangových podujatiach. Rada píšem pre ľudí na celom svete o krásnych zážitkoch zo sveta tanga.

Mojim snom je cestovať po celom svete a pozerať sa na neho očami tanguery, ktorou som sa stala.

 

Veronica Toumanava

Veronica

Veronica žije v Paríži a je jednou zo zakladateľov a učiteľov v Tango Mon Amour, skupine profesionálov z Paríža a Lyonu. V Paríži učí pravidelne so svojimi kolegami z Tango Mon Amour a zúčastňuje sa na organizácii rôznych aktivít Tango Mon Amour. Veronica je ruského pôvodu, ale tango začala tancovať pred pätnástimi rokmi, keď žila v Holandsku. Spolupracuje s rôznymi partnermi, vystupuje a učí s nimi po celej Európe. Momentálne Veronica tvorí profesionálny pár s Giorgiom Regnolim, talianskym tanečníkom, ktorý žije a pracuje v Štokholme, s ktorým učí v Európe a v Rusku. Veronika je známa tanečnica a učiteľka, ako aj veľmi známa tango bloggerka. Jej eseje o tangu sú prekladané do mnohých jazykov a zdieľa ich množstvo milovníkov tanga na celom svete.

www.giorgioyveronica.com www.tangomonamour.com

 

Maria Petrova

Maria Petrova

 už čoskoro…

Marina Chroni

marina chroni tempus

už čoskoro…

Petar Galabov

už čoskoro…

Chrisa Assis

Chrisa Assis gancho.info

už čoskoro…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

?