Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

gancho | marec 24, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Nová kniha od Veronicy Toumanovej sa volá „Prečo tango“

Nová kniha od Veronicy Toumanovej sa volá „Prečo tango“

Tento mesiac Veronica Toumanova vydala novú knihu „Why Tango – Essays on learning, dancing and living tango argentino“ (Prečo tango – eseje o učení, tancovaní a žití argentínskeho tanga).

Ak vás zaujíma argentínske tango viete, že Veronica v jednom svojom eseji napísala „Tango sa, bez ohľadu na to, do akej miery ste v ňom zainteresovaní, stane určitým svetom oddeleným od zvyšného sveta, so svojimi zvláštnymi radosťami, starosťami, ťažkosťami, pravidlami, cieľmi a pôžitkami.“ A v tomto svete existuje oboje – šťastie aj utrpenie. Či už ste úplným začiatočníkom alebo skúseným tanečníkom, vo Veroniciných esejoch nájdete bohatý zdroj informácií a inšpirácie, nakoľko opisuje komplexné psychologické, spoločenské a pedagogické otázky súvisiace s tangom ako spoločenským tancom a múzickým umením. Jej eseje ponúkajú hlbokú a dobre vyjadrenú reflexiu súčasnej tangovej scény, podfarbenú nahliadnutím do psychológie, neurovedy, biomechaniky a techník tela a duše.

Aký je najefektívnejší spôsob učenia sa tanga? Prečo toľko trpíme keď sa učíme tango? Ako ostať šťastní a zdraví, zatiaľ čo sa intenzívne angažujeme v tejto aktivite? Prečo nám tango spôsobuje toľko radosti a ako túto radosť pestovať bez ohľadu na vek, vzhľad a fyzické schopnosti? Toto je iba niekoľko otázok, ktorých sa autorka dotýka v tejto knihe, ktorá obsahuje prvých devätnásť esejov, ktoré napísala v období od novembra 2013 do decembra 2014. Veronicine eseje, zverejnené na jej blogu na facebooku a niektoré z nich, pravidelne zverejňované tu v gancho, zdieľajú tangueros na celom svete a nadšení dobrovoľníci ich preložili do 14 jazykov.

Kniha „Why Tango“ je k dispozíciii tu ako výtlačok na Amazon, ako aj verzia pre formát Kindle.

Submit a Comment

?